KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15618465
nr 1561 8465
Carl Hallström
(1850-1929), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1889. Olja på duk, 78x134 cm, yttermått inklusive ram: 117x173 cm
Kondition: skadad ram
Carl Hallström, svensk bildkonstnär född 1850, död 1929.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 4 september 2023
kl 20:16:14
3.000 kr
4.000 kr
Carl Hallström
Läs mer om Carl Hallström